peelingi chemiczne | Dr Sirek | MedCosmetic

peelingi chemiczne

Idelany sposób na piękną i promienną cerę.

Zabieg z użyciem peelingów medycznych polega na aplikacji jednej lub więcej substancji chemicznych - kwasów, powodujących przyspieszenie odnowy komórkowej. Natychmiastowe i widoczne działanie peelingów polega na złuszczaniu skóry, natomiast działanie długoterminowe powoduje regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu. W efekcie skóra staje się nawilżona, przebarwienia rozjaśnione a drobne zmarszczki wygładzone.

Peeling migdałowy

Peeling kwasem migdałowym daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek, rozjaśnia przebarwienia powierzchniowe oraz pozapalne. Bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego wpływają na poprawę stanu skóry z trądzikiem pospolitym, zaskórnikami i krostami zapalnymi. Peeling daje natychmiastowy efekt świetlistości i oczyszczenia skóry. Posiada silne działanie rewitalizujące i rozjaśniające. Jest odpowiedni do każdego fototypu skóry i na każdą porę roku. Nie zawiera substancji fotouczulających, dzięki czemu nie powoduje powstawania przebarwień pozabiegowych. 

Kwas migdałowy działa synergicznie z innymi, bardziej agresywnymi kwasami jak np.: kwas salicylowy (zwalcza trądzik w fazie aktywnej i blizny potrądzikowe), czy TCA (anti-aging, redukcja przebarwień). 

 

Yellow Peel

Główne zalety peelingu to kompleksowe działanie i wysoka skuteczność. Yellow Peel może usuwać naskórek na różnych poziomach, dlatego jest stosowany zarówno do redukcji przebarwień, jako ujędrniający zabieg przeciwzmarszczkowy jak też peeling oczyszczajacy i rozświetlający skórę. W pierszej fazie peelingu kwas glikolowy i salicylowy wywołują złuszczanie, odnowę naskórka i rozświetlenie twarzy. W drugiej fazie kwas retinowy i witamina C działają stymulująco - pobudzają produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra nabiera jędrności. Pozostałe składniki: kwas fitowy, kojowy i azelainowy usuwają istniejące przebarwienia i zapobiegają powstawaniu nowych.
 
 

Nanopeel EYE

Nanopeeling Eye stworzony został specjalnie z myślą o delikatnych okolicach oczu. Połączenie kwasu glikolowego z kwasem mlekowym ma za zadanie zwiększenie efektywności działania przy jednoczesnym zmniejszeniu jego inwazyjności. Pozwala to na stosowanie peelingu EYE na wszystkie wrażliwe okolice twarzy i szyi. Jako peeling powierzchniowy, ma właściwości regulujące powodujące delikatne złuszczanie i regenerację skóry w miejscach aplikacji. Redukuje drobne zmarszczki, blizny oraz plamy posłoneczne i starcze.

Cosmelan

Cosmelan jest zabiegiem medycznym nowej generacji o silnym działaniu depigmentacyjnym. Kuracja umożliwia skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, przywraca skórze gładkość i blask. Stymuluje krążenie w naczyniach włosowatych – daje efekt „nowej skóry”. 
Działa przeciwstarzeniowo i wyraźnie odmładza skórę. Program terapii jest indywidualnie dopasowany do potrzeb pacjenta i fototypu skóry. Zabieg Cosmelan powoduje kontrolowane, ale mocne złuszczanie i może podrażnić skórę, dlatego ważne jest, by pacjent odpowiednio zaplanował zabieg w czasie.