Laserowe usuwanie zmian skórnych | Prof Sirek | MedCosmetic

Laserowe usuwanie zmian skórnych

Na naszej skórze mogą pojawiać się różnego rodzaju łagodne zmiany, takie jak: włókniaki, kaszaki, tłuszczaki, znamiona barwnikowe, brodawki łojotokowe, pieprzyki które wpływają na naszą prezencję i co się z tym wiąże, również samopoczucie. Tego rodzaju zmiany skórne, mogą być początkiem poważnych schorzeń. Warto skorzystać z pomocy lekarza, gdy tylko zauważymy zmianę, której nie mieliśmy wcześniej bądź która była od lat, ale zaczęła zmieniać wielkość lub kolor, kształt.

Zabieg polega na chirurgicznym wycięciu lub laserowym usunięciu zmiany skórnej. Lekarz decyduje, która metoda będzie właściwa.

Zabieg usunięcia zmiany skórnej wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, w warunkach ambulatoryjnych, trwa zwykle około 10-30 minut. W przypadku niektórych zabiegów lekarz może założyć szwy. Po usuwaniu małych zmian
skórnych zwykle zostaje niewielka blizna. Każda wycięta zmiana skórna zostaje wysłana do badań histopatologicznych.

Efekty

Zabiegi chirurgiczny pozwala pozbyć się niechcianych znamion, brodawek czy innych zmian skórnych w trakcie jednej wizyty.

Zabieg jest krótki i bezbolesny, zmiany znikają praktycznie nie pozostawiając po sobie śladów. Blizna w przypadku wycięcia zmiany skalpelem wraz z upływem czasu będzie się rozjaśniać i stopniowo zanikać.

 

NAJCZĘŚCIEJ WYSTĘPUJACE ZMIANY SKÓRNE:

- Brodawki wirusowe/kurzajki
- Znamiona barwnikowe -pieprzyki  
- Znamiona nie zawierające barwnika
- Włókniaki
- Brodawki łojotokowe