Zabiegi na twarz | Prof Sirek | MedCosmetic

Chirurgia plastyczna twarzy

Celem chirurgii plastycznej twarzy jest poprawa wyglądu, samopoczucia oraz zwiększenie poczucia komfortu. Czasami same zabiegi pielęgnacyjne nie wystarczają a w szczególności, jeśli ktoś np. urodził się z krzywą przegrodą nosową, czy też odstającymi uszami. Takie na ogół drobne elementy w naszym wyglądzie, a potrafią jednak zaburzyć estetykę i funkcjonalność oraz pewność siebie. W przypadku krzywej przegrody nosowej nie tylko problemem jest aspekt wizualny, ale i także występuje utrudniona drożność dróg oddechowych, co utrudnia oddychanie. W tej sytuacji najczęściej osoby korzystają z korekcji nosa. Niekiedy też, nasza twarz nie ma zachowanych proporcji, ponieważ z wiekiem na skórze twarzy zaczynają pojawiać się zmarszczki i fałdy. Stąd też chirurgia plastyczna twarzy pozwala pozbyć się niepożądanych defektów w obrębie twarzy. Sprawia, że ludzie na nowo zyskują pewność siebie i tym samym umożliwia wrócić im do normalnego trybu życia.

Zabiegi chirurgii plastycznej twarzy

W naszej klinice Sirek wykonujemy zabiegi plastyczne twarzy tj.:

  • Face lifting

Lifting twarzy polega na usunięciu nadmiaru skóry i ponownym wymodelowaniu owalu twarzy, w celu uzyskania odpowiedniego napięcia oraz spłycenia zmarszczek. To najchętniej wybierany rodzaj zabiegu plastyki twarzy, ponieważ jest najskuteczniejszy i potrafi odmłodzić o nawet 10-15 lat. Zazwyczaj na plastykę twarzy decydują się pacjenci, którzy zauważyli u siebie mocno odciśnięte piętno naturalnego procesu starzenia.

  • Korekcja nosa

Operacja plastyczna nosa polega na zmianie kształtu i poprawie wyglądu nosa. Najczęściej w klinice korygujemy nosy garbate, skośne, wiszące, krzywe, przerośnięte i z krzywą przegrodą nosową. Na korekcję nosa decydują się głównie pacjenci, którzy nie akceptują kształtu czy wielkości nosa lub mają związane z tym problemy zdrowotne.

  • Korekcja uszu

Zabieg plastyki uszu polega na ustawieniu i zmianie wyglądu małżowiny usznej, a czasem także na wymodelowaniu niewykształconych elementów chrząstki. Często pacjenci, przychodząc na pierwszą wizytę, podają powód, jakim jest kompleks wynikający z odstających lub za dużych uszu. Dlatego poprzez korekcję tej części ciała pomagamy naszym pacjentom przywrócić pewność siebie i poprawić komfort życia.

  • Dermabrazja

Dermabrazja to mniej inwazyjny zabieg chirurgii plastycznej polegający na mechanicznym oraz równomiernym złuszczeniu naskórka aż do jej warstwy właściwej. Skutecznie zwalcza głębokie i utrwalone zmiany tj. blizny potrądzikowe, nierówności czy przebarwienia skóry.

  • Plastyka powiek

Zabieg obejmuję zarówno plastykę powiek górnych, jak i dolnych lub tylko jedną część. Zazwyczaj powieki górne operowane są, gdy skóra wiotczeje, marszczy się lub opada na oczy. Natomiast powieki dolne poddawane są operacji plastycznej twarzy w momencie mocno zauważalnych worków pod oczami.

  • Liposukcja podbródka

Plastyka podbródka ma na celu poprawę konturu twarzy i jeśli występuje, to zlikwidowanie tzw. drugiego podbródka oraz modelowanie/zarysowanie linii podbródka. Polega na usunięciu nadmiaru tłuszczu. Co więcej, zabieg plastyki twarzy poprawia również kondycję skóry.

Kto może zostać zakwalifikowany do zabiegów chirurgii plastycznej twarzy?

Warunkiem koniecznym do przeprowadzenia zabiegu chirurgii plastycznej twarzy jest konsultacja anestezjologiczna, gdzie zlecone badania muszą wykazać poprawny wynik. Tak więc ogólny stan zdrowia ma ogromne znaczenie. W dniu zabiegu lekarz prowadzący musi przeprowadzić rozmowę z pacjentem a dopiero potem ostatecznie podjąć decyzję o kwalifikacji do zabiegu