Face Lifting | Prof Sirek | MedCosmetic

Face Lifting

Korekcja wiotkości skóry twarzy i szyi

Lifting twarzy i szyi jest najskuteczniejszym sposobem na przywrócenie młodszego i bardziej atrakcyjnego wyglądu. Polega na wycięciu nadmiaru skóry, fałdów grawitacyjnych i spłyceniu zmarszczek, które są efektem procesu starzenia. Podczas zabiegu można również delikatnie skorygować rysy twarzy. 

PRZYGOTOWANIE DO OPERACJI

Przed operacją niezbędna jest konsultacja z chirurgiem plastycznym, podczas której lekarz omawia z pacjentką przebieg zabiegu, możliwe do uzyskania rezultaty i ewentualne komplikacje którą mogą się pojawić po operacji. Po kwalifikacji odbywa się konsultacja anestezjologiczna, podczas której lekarz zleca wykonanie podstawowych badań krwi i serca (grupa krwi, morfologia, OB, EKG i inne). W dniu operacji po przyjęciu do kliniki lekarz prowadzący rozmawia z pacjentem i ostatecznie kwalifikuje do wykonania zabiegu.

ZNIECZULENIE

Operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym.  

PRZEBIEG OPERACJI

Podczas operacji chirurg wykonuje delikatne nacięcia w mało widocznych miejscach: w okolicy skroniowej, przed i za  uchem oraz we włosach po bokach głowy. Następnie preparuje i usuwa nadmiar skóry na twarzy i na szyi. Dodatkowo, w miejscach, gdzie utraciła ona swoją naturalną elastyczność chirurg napina powięź mimiczną otaczającą mięśnie. Nadmiar tkanki skórnej jest usuwany. Tkanki zaszywane są delikatnymi szwami i zakładany jest opatrunek. Operacja trwa ok. 2 godziny. Po zabiegu skóra wygląda naturalnie i nie traci swojej mimiki.

INNE ODMIANY LIFTINGU

  • Upper Face Lift - podniesienie skóry twarzy
  • Lower Face Lift - podniesienie skóry szyi
  • Forehead Lift - podniesienie czoła

POBYT W KLINICE

Po operacji pacjenci pozostają w klinice 2 doby. Możliwy jest także dłuższy pobyt.

PRZEBIEG POOPERACYJNY

W pierwszych dniach po operacji może pojawić się obrzęk i siniaki na skórze. Konieczne są zwykle 2-3 wizyty kontrolne w celu zmiany opatrunków. Część szwów usuwa się po 7 dniach z resztę po 9-10 dniach po operacji. Efekt zabiegu widoczny jest po 10 dniach. Całkowite gojenie trwa około miesiąca. W tym czasie wskazane jest ograniczenie aktywności fizycznej, unikanie gwałtownych ruchów, schylania się i podnoszenia ciężkich rzeczy.

WIZYTY KONTROLNE

Pacjenci zgłaszają się na wizyty kontrolne po 6 tygodniach i 6 miesiącach po operacji.