dermabrazja | Prof Sirek | MedCosmetic

dermabrazja

Skuteczna odnowa skóry

Zabieg dermabrazji laserowej jest zalecany w celu spłycenia blizn potrądzikowych, usunięcia przebarwień i nierówności skóry. Powoduje również spłycenie zmarszczek, dlatego czasami stosuje się ją w profilaktyce anti-aging. 

PRZYGOTOWANIE DO OPERACJI

Przed operacją niezbędna jest konsultacja z chirurgiem plastycznym, podczas której lekarz omawia z pacjentką przebieg zabiegu, możliwe do uzyskania rezultaty i ewentualne komplikacje, które mogą się pojawić po zabiegu. Po kwalifikacji odbywa się konsultacja anestezjologiczna, podczas której lekarz zleca wykonanie podstawowych badań krwi i serca (grupa krwi, morfologia, OB, EKG i inne). W dniu operacji po przyjęciu do kliniki lekarz prowadzący rozmawia z pacjentem i ostatecznie kwalifikuje do wykonania zabiegu.

ZNIECZULENIE

Zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym.  

PRZEBIEG OPERACJI

Zabieg dermabrazji polega na równomiernym usunięciu warstwy naskórka przy użyciu lasera CO. W naszej klinice stosujemy system laserowy Sharplan SurgiTouch, który stanowi najwyższy standard w precyzji i automatyce chirurgii laserowej. Promień lasera powoduje odparowanie oznaczonej grubości tkanki bez uszkadzania skóry właściwej. W wyniku naturalnego procesu gojenia, skóra stymulowana jest do samoodnowy, uszkodzone komórki zastępuje nowa tkanka. Pobudzona jest również produkcja włókien kolagenowych. Efektem zabiegu jest gładka i zdrowsza skóra bez niedoskonałości. Zabieg trwa około 45 minut.

POBYT W KLINICE

Po zabiegu nakładany jest opatrunek natłuszczający. Pacjent pozostaje w klinice jedną dobę.

WIZYTY KONTROLNE

Pacjent powinien zgłosić się na wizyty kontrolne po 6 tygodniach i 6 miesiącach po operacji.

PRZEBIEG POOPERACYJNY

W pierwszych dniach występuje obrzęk i zaczerwienienie skóry. Na jej powierzchni tworzą się ranki, które w okresie do 7 dni ulegają zagojeniu. Konieczne są 2-3 wizyty kontrolne w okresie 9 dni od operacji w celu oceny postępu gojenia. Wskazane jest, aby powrót do codziennych aktywności nastąpił po 2 tygodniach rekonwalescencji. Uprawianie sportu możliwe jest po 2-3 miesiącach. Bezwzględnie należy również unikać narażenia na działanie promieni UV /opalanie na słońcu, solarium/.

Zwykle jeden zabieg pozwala na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów i pozbycie się defektów. Jeśli jest to wskazane, dermabrazję można powtórzyć po upływie minimum 6 miesięcy.