KOREKCJA nosa | Prof Sirek | MedCosmetic

KOREKCJA nosa

Osiągnij symetrię dla pełnej harmonii rysów twarzy

Zabieg ma na celu zmianę kształtu i poprawę wyglądu nosa. Pozwala skorygować jego proporcje oraz asymetrię nabytą lub wrodzoną. Korekcji poddają się pacjenci, których nos jest garbaty, zbyt długi, wysoki, szeroki, siodełkowaty lub krzywy. Operacja może także zlikwidować niedrożność i ułatwić oddychanie poprzez wyprostowanie przegrody nosowej. 

PRZYGOTOWANIE DO OPERACJI

Przed operacją niezbędna jest konsultacja z chirurgiem plastycznym, podczas której lekarz omawia z pacjentką przebieg zabiegu, możliwe do uzyskania rezultaty i ewentualne komplikacje którą mogą się pojawić po operacji. Po kwalifikacji odbywa się konsultacja anestezjologiczna, podczas której lekarz zleca wykonanie podstawowych badań krwi i serca (grupa krwi, morfologia, OB, EKG i inne). W dniu operacji po przyjęciu do kliniki lekarz prowadzący rozmawia z pacjentem i ostatecznie kwalifikuje do wykonania zabiegu.

ZNIECZULENIE

Operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. 

PRZEBIEG OPERACJI

W zależności od rodzaju problemu, budowy nosa, a także indywidualnych oczekiwań pacjenta, operację wykonuje się korygując część kostną, chrzęstną lub w przypadku tzw. całkowitej korekcji obie. W niektórych przypadkach operacja poprawienia kształtu nosa wymaga uzupełniania jego ubytków. Stosujemy wtedy przeszczep kostny z biodra lub implant silikonowy. Podczas operacji lekarz wykonuje nacięcia wewnątrz i czasami u podstawy nosa. Blizny po zabiegu są praktycznie niewidoczne. Operacja trwa 1-2 godziny. Po operacji na nos zakładany jest sztywny, termoutwardzalny opatrunek, mający na celu jego unieruchomienie. W środku umieszcza się tamponadę, która tamuje krwawienie i utrzymuje kształt nosa.

POBYT W KLINICE

Pacjent pozostaje w klinice 2 doby. W indywidualnych przypadkach hospitalizacja może trwać dłużej.

WIZYTY KONTROLNE

Wizyty kontrolne planuje się po 6 tygodniach i 6 miesiącach od operacji.  

PRZEBIEG POOPERACYJNY

Setony z nosa są usuwane po 2-5 dni. Opatrunek zewnętrzny zdejmowany jest po 9 dniach od operacji. W tym czasie konieczne są zwykle 2-3 wizyty kontrolne w klinice w celu oceny procesu gojenia. Wskazane jest, aby powrót do codziennych aktywności nastąpił po 2-3 tygodniach rekonwalescencji. Uprawianie sportu możliwe jest po 2-3 miesiącach. Należy również unikać wysokich temperatur, nadmiernego nasłonecznienia  i korzystania z solarium przez okres 5-6 miesięcy.

WYNIKI OPERACJI:

  • usunięcie garbu kostnego
  • zmiana kształtu czubka nosa
  • zmniejszenie, skrócenie, wyprostowanie nosa
  • wyprostowanie przegrody nosowej
  • zwężenie skrzydełek i skorygowanie wielkości dziurek
  • podniesienie koniuszka