Liposukcja - Odsysanie tłuszczu | Prof Sirek | MedCosmetic

Liposukcja - Odsysanie tłuszczu

Modelowanie sylwetki i redukcja obwodu ciała

Zabieg polega na modelowaniu sylwetki poprzez odessanie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej z wybranej części ciała. Na zabieg decydują się osoby, które mają problem z pozbyciem się tkanki tłuszczowej w poszczególnych partiach ciała lub u których nierównomierne jej rozmieszczenie zaburza proporcje sylwetki.

PRZYGOTOWANIE DO OPERACJI

Przed operacją niezbędna jest konsultacja z chirurgiem plastycznym, podczas której lekarz omawia z pacjentką przebieg zabiegu, możliwe do uzyskania rezultaty i ewentualne komplikacje którą mogą się pojawić po operacji. Po kwalifikacji odbywa się konsultacja anestezjologiczna, podczas której lekarz zleca wykonanie podstawowych badań krwi i serca (grupa krwi, morfologia, OB, EKG i inne). W dniu operacji po przyjęciu do kliniki lekarz prowadzący rozmawia z pacjentem i ostatecznie kwalifikuje do wykonania zabiegu.

PARTIE CIAŁA, KTÓRE MOGĄ BYĆ PODDANE ZABIEGOWI

  • brzuch,
  • biodra,
  • pośladki,
  • uda,
  • łydki,
  • okolice stawów skokowych,
  • ramiona,
  • podbródek.

ZNIECZULENIE

Operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym.  

PRZEBIEG OPERACJI

Podczas zabiegu chirurg dokonuje niewielkiego nacięcia skóry przez które podaje płyn o działaniu znieczulającym i zmniejszającym krwawienie. Następnie tkanka tłuszczowa jest odsysana za pomocą urządzenia do liposukcji. Odsysanie wykonuje się kaniulami o małym przekroju, dzięki temu ryzyko powstania nierówności na skórze jest bardzo małe, a blizny po wygojeniu niezauważalne. Po operacji zakłada się opatrunki i ubranko uciskowe. Operacja trwa około 1-1,5 godziny.

POBYT W KLINICE

Po zabiegu pacjenci pozostają w klinice 2 doby. 

PRZEBIEG POOPERACYJNY

Konieczne są 2-3 wizyty kontrolne w celu zmiany opatrunków i usunięcia szwów. Zaleca się noszenie ubrania uciskowego przez okres  6 tygodni. Powrót do codziennych aktywności może nastąpić po minimum 14 dniach rekonwalescencji. Uprawianie sportu możliwe jest po 2-3 miesiącach, a opalanie po 6 miesiącach od operacji. Należy również unikać wysokich temperatur np.: nadmiernego nasłonecznienia i korzystania z solarium w okresie 6 miesięcy po operacji.

Zalecana jest dieta wysokobiałkowa oraz suplementacja witamin, szczególnie cynku i żelaza.

Efekty widoczne są już w pierwszych dniach po zabiegu, ale ostateczny rezultat utrwala się po 4-6 tygodniach. 

WIZYTY KONTROLNE

Pacjent powinien zgłosić się na wizyty kontrolne po 6 tygodniach i 6 miesiącach od operacji.