Plastyka powłok brzusznych | Prof Sirek | MedCosmetic

Plastyka powłok brzusznych

Przywróć młody wygląd swojego ciała

Celem zabiegu jest przywrócenie płaskiego i jędrnego brzucha. Operacja polega na usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry i fałd powstałych najczęściej po ciąży, intensywnym odchudzaniu, czy w wyniku procesów starzenia.  

 

PRZEBIEG ZABIEGU

Podczas zabiegu wykonuje się poziome nacięcie w dole brzucha (poniżej linii bielizny) oraz wokół pępka. Nadmiar skóry i tkanki podskórnej jest usuwany. Najczęściej chirurg modeluje również powięź mięśnia prostego brzucha, co w efekcie końcowym dodatkowo podkreśla talię. W niektórych przypadkach zabieg abdominoplastyki można połączyć z odessaniem tkanki tłuszczowej. Czas operacji wynosi około 2-3 godziny. 

PRZEBIEG POOPERAYJNY

Po zabiegu zakładany jest elastyczny opatrunek uciskowy, dzięki któremu zmniejszają się obrzęki i łatwiej obkurcza się skóra. W pierwszej dobie po zabiegu pacjent musi leżeć. Może pojawić się obrzęk i zasinienie. Po zabiegu pozostaje linijna blizna podbrzusza i wokół pępka. Wskazane jest stosowanie specjalnego pasa przez 2 miesięce po operacji. Efekty widoczne są już w pierwszych dniach po zabiegu, ale ostateczny rezultat widoczny jest po wygojeniu się ran.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja anestezjologiczna, w trakcie której lekarz zleca wykonanie podstawowych badań krwi i serca (grupa krwi, morfologia, OB, EKG, APTT).

ZNIECZULENIE

Zabieg najczęściej wykonuje się w znieczuleniu przewodowym lub w znieczuleniu ogólnym.   

POBYT W KLINICE I REKONWALESCENCJA

Po zabiegu pacjent pozostaje w klinice 6-7 dni. Wskazane jest, aby powrót do codziennych aktywności nastąpił po około 2 tygodniach rekonwalescencji.

WIZYTY KONTROLNE

Szwy zdejmowane są po 9 dniach. Kolejne wizyty planuje się po 6 tygodniach i 6 miesiącach od operacji.