Przeszczep włosów S.A.F.E.R. | Prof Sirek | MedCosmetic

Chirurgia włosa - dla kogo jest przeszczepianie włosów?

Zabieg przeszczepiania włosów jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jednak najczęściej w naszej klinice wykonujemy chirurgię odtwórczą włosa mężczyzną. Głównym powodem jest łysienie lub wypadanie włosów, które dotyka ponad 70% mężczyzn. Niemniej jednak z przeszczepu włosów mogą skorzystać panowie, u których występuje:

· łysienie pourazowe, po oparzeniach, czy spowodowane napromieniowaniem lub stanami zapalnymi skóry;

· ubytek owłosienia w okolicy brwi, rzęs brody, wąsów, a nawet łona;

· blizna pooperacyjna;

· chęć poprawy wizerunku wynikająca z braku zadowolenia z obecnego stanu kondycji czy gęstości włosa.

Na czym polega chirurgia odtwórcza włosa w naszej klinice?

W naszej klinice do chirurgii włosa wykorzystujemy technologie S.A.F.E.R. lub implanty NIDO. Z czego S.A.F.E.R. to urządzenie pozwalające na szybką, bezpieczną i nieinwazyjną transplantację włosów. Polega na wykonywaniu mikro ukłuć w celu “wstrzeliwania” pobranego mieszka włosowego. Natomiast przeszczepianie włosów metodą implantu NIDO to zabieg, który daje natychmiastowy i długotrwały efekt oraz jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Co więcej, ten zabieg odtwórczy włosa jako jedyny daje najbardziej naturalny efekt. Metodą S.A.F.E.R. wykonujemy również i przeszczep brwi, ponieważ jest to jedyna i trwała metoda, która pozwala w naturalny sposób uzupełnić ubytki i nadać oczekiwany kształt.

Dlaczego wybór padł na technologię S.A.F.E.R.? A no, dlatego że chcemy pacjentowi zapewnić najwyższy komfort i zadowolenie. Z tego powodu technologia ta jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ charakteryzuje się w porównaniu z innymi metodami o wiele krótszym czasem rekonwalescencji i jest mniej inwazyjna. Ponadto chirurgia odtwórcza technologią S.A.F.E.R. nie pozostawia blizn.

Przeciwskazania do przeszczepu włosów

Co prawda chirurgia odtwórcza włosa to całkowicie bezpieczny i mało inwazyjny zabieg. Natomiast istnieją jednak pewne przeciwskazania do przeszczepu włosów tj.:

· poważnie choroby m.in. zaawansowana cukrzyca, nowotwór czy choroby układu krążenia;

· wyraźne zaburzenia hormonalne szczególnie u kobiet;

· stany zapalne skóry głowy, łysienie plackowate czy bliznowaciejące;

· ostatni stopień łysienia w skali Norwooda;

· problemy z krzepliwością krwi;

· stan pozawałowy;

· uczulenie na środki znieczulające.

Gdzie zrobić przeszczep włosów?

Przeszczep włosów najlepiej zrobić w klinice, która specjalizuje się w danej metodzie lub technologii, z której chcemy skorzystać. Warto również sprawdzić, jaki ma stosunek do pacjenta poprzez opinie zamieszczone w sieci oraz doświadczenie w chirurgii włosa. Obiekt, w którym będzie wykonywany przeszczep włosów, powinien być nieskazitelny, nowoczesny i bezpieczny.