KOREKCJA uszu | Prof Sirek | MedCosmetic

KOREKCJA uszu

Pozbądź się kompleksów

Celem operacji  jest zmiana wyglądu uszu i zbliżenie ich do głowy. 

PRZYGOTOWANIE DO OPERACJI

Przed operacją niezbędna jest konsultacja z chirurgiem plastycznym, podczas której lekarz omawia z pacjentką przebieg zabiegu, możliwe do uzyskania rezultaty i ewentualne komplikacje którą mogą się pojawić po operacji. Po kwalifikacji odbywa się konsultacja anestezjologiczna, podczas której lekarz zleca wykonanie podstawowych badań krwi i serca (grupa krwi, morfologia, OB, EKG i inne). W dniu operacji po przyjęciu do kliniki lekarz prowadzący rozmawia z pacjentem i ostatecznie kwalifikuje do wykonania zabiegu.

ZNIECZULENIE

Operacja  odbywa się u dzieci w wieku 7-13 lat w znieczuleniu ogólnym, powyżej tego wieku i u osób dorosłych w znieczuleniu miejscowym.

PRZEBIEG OPERACJI

Operacja polega na wykonaniu nacięcia za małżowiną uszną oraz przemodelowaniu ucha i zmniejszenia kąta jego ustawienia w stosunku do głowy. Miejsce cięcia z tyłu ucha oraz precyzja szycia powodują, że blizny nie są widoczne. Operacja trwa około godziny.

POBYT W KLINICE

Po operacji na uszy zakładany jest opatrunek. Pobyt w klinice trwa od jednej do kilku godzin. Czasami na życzenie pacjenta pobyt w klinice może trwać dłużej. 

WIZYTY KONTROLNE

Wizyty kontrolne planuje się po 6 tygodniach i 6 miesiącach od operacji.

zobacz galerię zdjęć przed i po

PRZEBIEG POOPERACYJNY

W pierwszych dniach po zabiegu może pojawić się obrzęk, zasinienie i ból. Zazwyczaj dolegliwości ustępują po kilku dniach. Konieczne są 2 wizyty w celu zmiany opatrunków. Opatrunek zdejmuje się po 7 dniach. Na skórę zakładane są szwy wchłanialne, które nie wymagają usuwania. Przez okres 6 tygodniu zaleca się spanie w elastycznej opasce na uszy. Wskazane jest, aby powrót do codziennej aktywności nastąpił po 2-3 tygodniach rekonwalescencji. Uprawianie sportu możliwe jest po 2-3 miesiącach.

Należy również unikać wysokich temperatur np.: nadmiernego nasłonecznienia i korzystania z solarium w okresie 6 miesięcy po operacji.