Nici liftingujące PDO | Prof Sirek | MedCosmetic

Nici liftingujące PDO

Natychmiastowa rewitalizacja i odmłodzenie skóry.

Nici PLLA służą do rewitalizacji oraz liftingu twarzy i ciała. Wykonane są z kwasu polimlekowego i są kompatybilne z tkankami organizmu. Gładkie nici są implantowane za pomocą podwójnie szlifowanych i pokrytych silikonem igieł.
Natomiast nici haczykowe są zakładane za pomocą kaniul łódeczkowych, dzięki czemu zabiegi są małoinwazyjne i komfortowe dla pacjenta Zabieg z użyciem nici PLLA NewU charakteryzuje się wysoką skutecznością, porównywalną do liftingu chirurgicznego. Wprowadzone nici tworzą podskórny szkielet, mocując tkanki na właściwym miejscu. Efekt pogłębia się po kilku tygodniach, kiedy nić zaczyna, się rozpuszczać powodując stopniową biostymulację i biorewitalizację.
Komórki zmuszone są do produkcji własnej tkanki, dzięki czemu efekty po zastosowaniu nici PLLA są naturalne i dłuższe.
Skóra odbudowuje się powoli, co gwarantuje młody i naturalny wygląd.

ZABIEG

Zabieg polega na umieszczeniu pod skórą rozpuszczalnych nici wykonanych z włókien PDO. Materiał ten (polidoksanon) jest znany i stosowany od wielu lat w medycynie. Dotychczas był on wykorzystywany głównie do produkcji szwów chirurgicznych. 
 
Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystywaniu naturalnych linii napięcia skóry, co działa podobnie jak lifting chirurgiczny. Dzięki niciom można również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podawania toksyny botulinowej. 
 
Nici, stopniowo rozpuszczając się, stymulują syntezę kolagenu i fibroblastów, dzięki czemu skóra staje się gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, owal twarzy się podnosi, pory ulegają zwężeniu, a zwiotczałe tkanki są wzmocnione.
 
Zabieg można wykonać w okolicach skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha, czy ud.

ZALETY

  • Zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny. 
  • Zabieg skutecznie i długotrwale rewitalizuje skórę. 
  • Nici są całkowicie wchłaniane.
  • Nici są niewidoczne i niewyczuwalne. 

EFEKTY

Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Znaczna poprawa kondycji skóry następuje po 2-3 miesiącach wraz z syntezą nowego kolagenu. Efekt zabiegu utrzymuje się ok. 6-8 miesięcy.