Wygładzanie zmarszczek Toksyna botulinowa | Prof Sirek | MedCosmetic

Wygładzanie zmarszczek Toksyna botulinowa

Skuteczne i bezpieczne wygładzenie zmarszczek mimicznych

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej, to obecnie najczęściej stosowana metoda w redukcji zmarszczek. Bezpiecznie i skutecznie wygładza skórę oraz zatrzymuje proces pogłębiania się zmarszczek.

ZABIEG

Botoks to preparat oczyszczonej toksyny botulinowej typu A. Wstrzyknięty w małej dawce wywołuje porażenie mięśni mimicznych, które odpowiadają za powstawanie zmarszczek, pojawiających się w trakcie procesu starzenia lub wywoływanych poprzez mimikę twarzy. Odprężając mięśnie, botoks przeciwdziała marszczeniu się i fałdowaniu skóry, pozwalając na uzyskanie młodego wyglądu. Dawka dozowana w celach kosmetycznych jest dobierana indywidualnie i całkowicie bezpieczna. Zaletą botoksu jest fakt, że działa on jedynie w obrębie tych mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas gdy inne mięśnie funkcjonują jak dotychczas. Po zabiegu wyraz twarzy nie ulega zmianie, natomiast obserwuje się całkowity lub częściowy zanik zmarszczek mimicznych.

Efekty

Zabieg ostrzykiwania botoksem usuwa zmarszczki mimiczne twarzy, do których należą: kurze łapki, zmarszczki między brwiami i poprzeczne czoła, drobne zmarszczki na brodzie oraz tzw. „zmarszczki palacza” nad górną wargą. Zależnie od wskazań daje również efekt uniesienia kącików ust, linii brwi i czoła, podniesienie opadających powiek i uniesienie kącików ust.

CZĘSTOTLIWOŚĆ

Toksyna botulinowa rozpoczyna swoje działanie po 2-3 dni od wstrzyknięcia, natomiast pełny efekt pojawia się po około dwóch tygodniach i utrzymuje 4-6 miesięcy. Po kolejnych kuracjach rezultaty mogą utrzymywać się znacznie dłużej. Dobre efekty są obserwowane zarówno u osób młodych, u których zmarszczki nie są jeszcze głębokie i często udaje się całkowicie je zlikwidować, jak i u starszych pacjentów gdzie dochodzi do znacznego zmniejszenia się już istniejących oraz zahamowania tworzenia się nowych zmarszczek. Twarz wygląda naturalnie, a jej wyraz łagodnieje. 

  • Całkowite usunięcie zmarszczek głębokich i bardzo głębokich może wymagać zabiegu uzupełniającego w postaci wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym. 

             ZOBACZ WIĘCEJ

  • Botoks stosujemy również w leczeniu nadpotliwości. Najczęściej są to okolice skóry pod pachami, dłonie oraz stopy. 

             ZOBACZ WIĘCEJ