NICI REWITALIZUJĄCE PDO | Dr Sirek | MedCosmetic

NICI REWITALIZUJĄCE PDO

Natychmiastowa rewitalizacja i odmłodzenie skóry.

Nici PDO odnawiają, regenerują i odżywiają skórę poprzez produkcję nowego kolagenu i syntezę naturalnie występującego w skórze kwasu hialuronowego. W efekcie skóra staje się bardziej elastyczna, jędrna i lepiej nawilżona, a zmarszczki zostają wygładzone. 

ZABIEG

Zabieg polega na umieszczeniu pod skórą rozpuszczalnych nici wykonanych z włókien PDO. Materiał ten (polidoksanon) jest znany i stosowany od wielu lat w medycynie. Dotychczas był on wykorzystywany głównie do produkcji szwów chirurgicznych. 
 
Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystywaniu naturalnych linii napięcia skóry, co działa podobnie jak lifting chirurgiczny. Dzięki niciom można również ograniczyć siłę mięśni mimicznych twarzy i uzyskać efekty estetyczne zbliżone do podawania toksyny botulinowej. 
 
Nici, stopniowo rozpuszczając się, stymulują syntezę kolagenu i fibroblastów, dzięki czemu skóra staje się gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, owal twarzy się podnosi, pory ulegają zwężeniu, a zwiotczałe tkanki są wzmocnione.
 
Zabieg można wykonać w okolicach skóry twarzy, szyi, dekoltu, biustu, pośladków, brzucha, czy ud.

ZALETY

  • Zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny. 
  • Zabieg skutecznie i długotrwale rewitalizuje skórę. 
  • Nici są całkowicie wchłaniane.
  • Nici są niewidoczne i niewyczuwalne. 

EFEKTY

Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Znaczna poprawa kondycji skóry następuje po 2-3 miesiącach wraz z syntezą nowego kolagenu. Efekt zabiegu utrzymuje się ok. 6-8 miesięcy.