Zmniejszenie piersi | Prof Sirek | MedCosmetic

Zmniejszenie piersi

Abyś czuła się komfortowo i w pełni kobieco...

Piersi nieproporcjonalnie duże do sylwetki powodują dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. Mogą być przyczyną kompleksów, często także powodują problemy zdrowotne, jak skrzywienie kręgosłupa, czy ból pleców. Pod wpływem ich ciężaru skóra ulega rozciągnięciu i zwiotczeniu. Zabieg zmniejszenia biustu połączony jest z  jego podniesieniem i  nie tylko poprawia wygląd piersi, ale przede wszystkim znacznie zwiększa komfort i jakość życia pacjentek. 

PRZEBIEG OPERACJI

Podczas operacji chirurg wykonuje nacięcie na skórze piersi wokół otoczki brodawki i pionowe od otoczki do fałdu podpiersiowego, niekiedy dodatkowo w fałdzie podpiersiowym. Operacja polega na redukcji wielkości i objętości gruczołów piersiowych, czasami dodatkowego odessania tkanki tłuszczowej oraz usunięciu nadmiaru wiotkiej skóry. Dodatkowo chirurg modeluje piersi, aby w efekcie końcowym były one nie tylko zmniejszone ale także miały ładny kształt dopasowany do sylwetki, proporcji ciała i oczekiwań pacjentki. Rany zszywa się wchłanialnymi szwami śródskórnymi które nie wymagają usuwania. Operacja zmniejszania piersi wpływa na funkcjonowanie gruczołów piersiowych i może uniemożliwić karmienie piersią.

PRZEBIEG POOPERACYJNY

Po zabiegu zakładane są opatrunki oraz specjalny biustonosz pooperacyjny, który pomaga ukształtować ostateczny wygląd piersi. W pierwszych dniach po operacji może pojawić się osłabienie, obrzęk i siniaki na skórze. Konieczne są zwykle 2-3 wizyty w celu zmiany opatrunków. Uprawianie sportu możliwe jest po 2-3 miesiącach, a opalanie po 6 miesiącach od operacji. Należy również unikać wysokich temperatur np.: nadmiernego nasłonecznienia i korzystania z solarium w okresie 6 miesięcy po operacji.

POBYT W KLINICE I REKONWALESCENCJA

Po zabiegu pacjentki pozostają w klinice 2-3 doby. W indywidualnych przypadkach hospitalizacja może trwać do 4 dni. 

WIZYTY KONTROLNE

Po opuszczeniu kliniki pacjentka przychodzi na 2-3 wizyty kontrolne w okresie do 2 tygodni od zabiegu. Późniejsze kontrole odbywają się po 6 tygodniach i 6 miesiącach.  

zobacz galerię zdjęć przed i po

PRZYGOTOWANIE DO OPERACJI

Przed operacją niezbędna jest konsultacja z chirurgiem plastycznym, podczas której lekarz omawia z pacjentką przebieg zabiegu, możliwe do uzyskania rezultaty i ewentualne komplikacje którą mogą się pojawić po operacji. Po kwalifikacji odbywa się konsultacja anestezjologiczna, podczas której lekarz zleca wykonanie podstawowych badań krwi i serca (grupa krwi, morfologia, OB, EKG i inne). W dniu operacji po przyjęciu do kliniki lekarz prowadzący rozmawia z pacjentem i ostatecznie kwalifikuje do wykonania zabiegu.

ZNIECZULENIE

Zabieg zmniejszenia piersi przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Czas trwania operacji to około 3 godzin.