Podniesienie piersi | Prof Sirek | MedCosmetic

Podniesienie piersi

Przywróć swoim piersiom jędrność i piękny kształt

Operacja przywraca piersiom utraconą jędrność. Sprawia, że są one uniesione, a ich kształt satysfakcjonujący. Najczęściej na operację decydują się kobiety po ciąży, karmieniu, intensywnym odchudzaniu oraz skórą podatną na wiotczenie (mała ilość kolagenu i włókien sprężystych).  

PRZYGOTOWANIE DO OPERACJI

Przed operacją niezbędna jest konsultacja z chirurgiem plastycznym, podczas której lekarz omawia z pacjentką przebieg zabiegu, możliwe do uzyskania rezultaty i ewentualne komplikacje, którą mogą się pojawić po zabiegu. Po kwalifikacji odbywa się konsultacja anestezjologiczna, podczas której lekarz zleca wykonanie podstawowych badań krwi i serca (grupa krwi, morfologia, OB, EKG i inne). W dniu operacji po przyjęciu do kliniki lekarz prowadzący rozmawia z pacjentem i ostatecznie kwalifikuje do wykonania zabiegu.

ZNIECZULENIE

Operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym.  

PRZEBIEG OPERACJI

W zależności od rozmiaru i kształtu piersi chirurg dokonuje nacięć skóry w jednej z  technik: wokół otoczki brodawki, dodatkowo od otoczki do fałdu podpiersiowego lub w kształcie odwróconej litery T.  Zabieg podniesienia piersi polega na wymodelowaniu ich w taki sposób, aby brodawki i jej otoczki umiejscowione były na oczekiwanej przez pacjentkę wysokości. Podczas operacji usuwa się również nadmiar skóry i tkanki podskórnej.  Następnie piersi są odpowiednio kształtowane, by w efekcie końcowym były bardziej zwarte, jędrne i położone wyżej.

W przypadku, kiedy piersi są małe lub utraciły swoją objętość, podczas operacji podniesienia można również powiększyć biust przy użyciu implantów lub własnego tłuszczu. Skórę zszywa się śródskórnymi szwami wchłanialnymi które nie wymajają późniejszego usuwania.

Precyzja chirurga oraz dobór odpowiedniej techniki szycia sprawiają, że blizna jest niewielka, a wraz z upływem czasu staje się niezauważalna.

Niektóre techniki operacyjne podniesienia piersi mogą wpływać na pracę gruczołów piersiowych.

POBYT W KLINICE

Po operacji pacjentka pozostaje w klinice 2 doby. 

PRZEBIEG POOPERACYJNY

Po zabiegu zakładane są opatrunki oraz specjalny biustonosz pooperacyjny, który pomaga ukształtować ostateczny wygląd piersi. W pierwszych dniach po operacji może pojawić się osłabienie, obrzęk i siniaki na skórze. Konieczne są zwykle 2-3 wizyty w celu zmiany opatrunków. Pierwsze efekty są widoczne po około 4 tygodniach. Zagojenie rany następuje po około 12-14 dniach. Przez miesiąc pacjentka powinna nosić biustonosz modelujący. Uprawianie sportu możliwe jest po 2-3 miesiącach, a opalanie po 6 miesiącach od operacji. Należy również unikać wysokich temperatur np.: nadmiernego nasłonecznienia i korzystania z solarium w okresie 6 miesięcy po operacji.

WIZYTY KONTROLNE

Po opuszczeniu kliniki pacjentka przychodzi na 2-3 wizyty kontrolne w okresie do 2 tygodni od zabiegu. Późniejsze kontrole odbywają się po 6 tygodniach i 6 miesiącach.