Powiększanie biustu, piersi implantami w Klinice Dr Sirek

Powiększenie biustu implantami

Idealny biust - wymarzony rozmiar, naturalny efekt...

Powiększanie piersi przy użyciu implantów jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji w chirurgii plastycznej. Zabieg pozwala bezpiecznie poprawić kształt i rozmiar biustu oraz czasami skorygować jego asymetrię. Powiększone piersi są bardziej jędrne, a w dotyku i podczas ruchu zachowują się naturalnie.  

PRZEBIEG OPERACJI

Wszczepienie implantów poprzedza wykonanie niewielkich nacięć skóry o długości zaledwie kilku centymetrów. Najczęściej lokalizuje się je w fałdach podpiersiowych. Nacięcia wokół otoczki brodawki lub w okolicy pachy mają swoje wady zarówno estetyczne jak i zdrowotne. Operacja powiększenia biustu polega na umieszczeniu implantów pod mięśniem piersiowym większym, co sprawia, że wygląd piersi jest bardziej naturalny. Po umieszczeniu implantów zakładane są szwy śródskórne wchłanialne. Dzięki temu nie trzeba ich usuwać, a blizna jest bardzo mało widoczna. Operację przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym i trwa około 1,5 godziny.

Prawidłowo umieszczone implanty nie wpływają na pracę gruczołów piersiowych podczas ciąży i karmienia. Nie stanowią także przeszkody dla właściwej diagnostyki piersi podczas badania USG lub mammografii.

PRZYGOTOWANIE DO OPERACJI

Przed operacją niezbędna jest konsultacja z chirurgiem plastycznym, podczas której lekarz omawia z pacjentką przebieg zabiegu, możliwe do uzyskania rezultaty i ewentualne komplikacje którą mogą się pojawić po operacji. Po kwalifikacji odbywa się konsultacja anestezjologiczna, podczas której lekarz zleca wykonanie podstawowych badań krwi i serca (grupa krwi, morfologia, OB, EKG i inne). W dniu operacji po przyjęciu do kliniki lekarz prowadzący rozmawia z pacjentem i ostatecznie kwalifikuje do wykonania zabiegu.

ZNIECZULENIE

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. 

WIZYTY KONTROLNE

Po opuszczeniu kliniki pacjentka przychodzi na 2-3 wizyty kontrolne w okresie do 2 tygodni od zabiegu. Późniejsze kontrole odbywają się po 6 tygodniach i 6 miesiącach.  

DOBÓR IMPLANTÓW

Dobór odpowiednich implantów, podobnie jak wybór doświadczonego specjalisty stanowi o powodzeniu zabiegu powiększania piersi i osiągnięciu satysfakcjonującego efektu. Podczas konsultacji chirurg plastyk wyjaśnia różnice pomiędzy implantami oraz wspólnie z pacjentką dobiera kształt i rozmiar implantów dopasowany do jej biustu, budowy klatki piersiowej, figury oraz oczekiwań estetycznych.  

W naszej klinice stosujemy implanty najwyższej jakości, renomowanych światowych producentów, takich jak: Polytech, Natrelle, Mentor, Nagor. Wszystkie objęte są dożywotnią gwarancją producenta. 

Implanty piersi różnią się powierzchnią, kształtem, rozmiarem, rodzajem wypełnienia i profilem. Stosujemy implanty okrągłe i anatomiczne o różnych projekcjach. Pacjentki najczęściej decydują się na wybór wkładek teksturowanych, pokrytych zewnętrzną osłoną z silikonu lub poliuretanu. Dzięki temu, że ich powierzchnia nie jest idealnie gładka, implanty nie zmieniają swojego położenia w piersiach i lepiej się z nimi zrastają. W zdecydowanej większości przypadków używamy implantów wypełnionych żelem silikonowym, którego specjalna konsystencja sprawia, że powiększone piersi w dotyku i podczas ruchu przypominają piersi naturalne.

POBYT W KLINICE I REKONWALESCENCJA

Po zabiegu pacjentki pozostają w klinice 2 doby. W indywidualnych przypadkach hospitalizacja może trwać do 4 dni. Wskazane jest, aby powrót do codziennych aktywności nastąpił po minimum 10 dniach rekonwalescencji. 

Uprawianie sportu możliwe jest po 2-3 miesiącach, a opalanie po 6 miesiącach od operacji. Należy również unikać wysokich temperatur np.: nadmiernego nasłonecznienia i korzystania z solarium w okresie 6 miesięcy po operacji.