powiększenie piersi własnym tłuszczem | Prof Sirek | MedCosmetic

powiększenie piersi własnym tłuszczem

Subtelne piękno Twoich piersi

Powiększenie piersi przy użyciu własnej tkanki tłuszczowej pozwala bezpiecznie ujędrnić, wymodelować kształt i powiększyć rozmiar biustu oraz skorygować jego asymetrię. Piersi zachowują swój naturalny wygląd. Niewątpliwą zaletą tej metody jest równoczesne modelowanie sylwetki poprzez odessanie tłuszczu z innych części ciała.

PRZYGOTOWANIE DO OPERACJI

Przed operacją niezbędna jest konsultacja z chirurgiem plastycznym, podczas której lekarz omawia z pacjentką przebieg zabiegu, możliwe do uzyskania rezultaty i ewentualne komplikacje, które mogą się pojawić po zabiegu. Po kwalifikacji odbywa się konsultacja anestezjologiczna, podczas której lekarz zleca wykonanie podstawowych badań krwi i serca (grupa krwi, morfologia, OB, EKG i inne). W dniu operacji po przyjęciu do kliniki lekarz prowadzący rozmawia z pacjentem i ostatecznie kwalifikuje do wykonania zabiegu.

ZNIECZULENIE

Operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym.  

PRZEBIEG OPERACJI

Zabieg powiększenia piersi własnymi komórkami tłuszczowymi składa się z dwóch etapów. Pierwszym jest liposukcja, podczas której chirurg pobiera tkankę tłuszczową z tzw. okolicy dawczej. Najczęściej jest to brzuch, okolice ud lub okolica lędźwiowa. Pobrane tkanki poddaje się wirowaniu, by uzyskać czyste komórki tłuszczowe gotowe do przeszczepienia. Następnie poprzez niewielkie nakłucia, bardzo cienkimi kaniulami chirurg podaje „własny tłuszcz” do właściwego miejsca - pomiędzy skórę a gruczoł, pod gruczoł piersiowy i do mięśnia piersiowego. Po zabiegu zakładany jest opatrunek i specjalny biustonosz pooperacyjny, który pomaga ukształtować ostateczny wygląd piersi. Na miejsce, z którego pobrano tkankę tłuszczową zakładany jest także opatrunek i ubranko uciskowe, dzięki któremu tkanki goją się szybciej. W pierwszych dniach po zabiegu może pojawić się obrzęk i zasinienie. 

WIZYTY KONTROLNE

Po opuszczeniu kliniki pacjentka przychodzi na 2-3 wizyty kontrolne w okresie do 2 tygodni od zabiegu. Późniejsze kontrole odbywają się po 6 tygodniach i 6 miesiącach.  

POBYT W KLINICE

Po zabiegu pacjentki pozostają w klinice 2 doby. 

PRZEBIEG POOPERACYJNY

Konieczne są 2-3 wizyty kontrolne w celu zmiany opatrunków i usunięcia szwów. Wskazane jest, aby powrót do codziennych aktywności nastąpił po minimum 14 dniach rekonwalescencji. Uprawianie sportu możliwe jest po 2-3 miesiącach, a opalanie po 6 miesiącach od operacji. Należy również unikać wysokich temperatur np.: nadmiernego nasłonecznienia i korzystania z solarium w okresie 6 miesięcy po operacji.

Zalecana jest dieta wysokobiałkowa oraz suplementacja witamin, szczególnie cynku i żelaza.

Efekty widoczne są już w pierwszych dniach po zabiegu, ale ostateczny rezultat utrwala się po 4-6 tygodniach.

Efekt zabiegu zależy od wyjściowego kształtu i wielkości piersi pacjentki, jej oczekiwań, ale również od dostępności tkanki tłuszczowej. U osób szczupłych, które nie posiadają odpowiednich zasobów tkanki tłuszczowej, metody tej nie można zastosować. Początkowa objętość podanej tkanki tłuszczowej zmniejsza się około 30-40%. Pozostałe efekty zabiegu są trwałe, ale należy pamiętać, że  przeszczepiona tkanka podlega tym samym procesom jak tkanki otaczające. Objętość piersi ulegnie zmianie wraz ze spadkiem lub wzrostem masy ciała. Zabieg trwa około godziny. Czasami konieczne jest wykonanie 2-3 operacji aby uzyskać oczekiwane powiększenie piersi.