Powiększenie z podniesieniem | Prof Sirek | MedCosmetic

Powiększenie z podniesieniem

Spraw, by Twoje piersi miały piękny kształt i wymarzony rozmiar

Dzięki operacji Twoje piersi będą uniesione, odzyskają utraconą jędrność, ich rozmiar będzie większy a kształt satysfakcjonujący. Na zabieg najczęściej decydują się kobiety po ciąży, karmieniu a także intensywnym odchudzaniu. 

PRZYGOTOWANIE DO OPERACJI

Przed operacją niezbędna jest konsultacja z chirurgiem plastycznym, podczas której lekarz omawia z pacjentką przebieg zabiegu, możliwe do uzyskania rezultaty i ewentualne komplikacje, które mogą się pojawić po zabiegu. Po kwalifikacji odbywa się konsultacja anestezjologiczna, podczas której lekarz zleca wykonanie podstawowych badań krwi i serca (grupa krwi, morfologia, OB, EKG i inne). W dniu operacji po przyjęciu do kliniki lekarz prowadzący rozmawia z pacjentem i ostatecznie kwalifikuje do wykonania zabiegu.

DOBÓR IMPLANTÓW

Dobór odpowiednich implantów, podobnie jak wybór doświadczonego specjalisty stanowi o powodzeniu zabiegu powiększania piersi i osiągnięciu satysfakcjonującego efektu. Podczas konsultacji, lekarz wyjaśnia różnice pomiędzy implantami oraz wspólnie z pacjentką dobiera kształt i rozmiar implantów dopasowany do jej biustu, budowy klatki piersiowej, figury oraz oczekiwań estetycznych. 

W naszej klinice stosujemy implanty najwyższej jakości, renomowanych światowych producentów, takich jak: Polytech, Natrelle, Mentor, Nagor. Wszystkie objęte są dożywotnią gwarancją producenta.

Implanty piersi różnią się powierzchnią, kształtem, rozmiarem, rodzajem wypełnienia i profilem. Stosujemy implanty okrągłe i anatomiczne o różnych projekcjach. Pacjentki najczęściej decydują się na wybór wkładek teksturowanych, pokrytych zewnętrzną osłoną z silikonu lub poliuretanu. Dzięki temu, że ich powierzchnia nie jest idealnie gładka, implanty nie zmieniają swojego położenia. W zdecydowanej większości przypadków używamy implantów wypełnionych żelem silikonowym, którego specjalna konsystencja sprawia, że powiększone piersi w dotyku i podczas ruchu przypominają piersi naturalne. 

ZNIECZULENIE

Operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym.  

WIZYTY KONTROLNE

Po opuszczeniu kliniki pacjentka przychodzi na 2-3 wizyty kontrolne w okresie do 2 tygodni od zabiegu. Późniejsze kontrole odbywają się po 6 tygodniach i 6 miesiącach.  

 

PRZEBIEG OPERACJI

W zależności od rozmiaru i kształtu piersi chirurg dokonuje nacięć skóry w jednej z technik: wokół otoczki brodawki, dodatkowo od otoczki do fałdu podpiersiowego lub w kształcie odwróconej litery T. Zabieg podniesienia piersi polega na wymodelowaniu ich w taki sposób, aby brodawki i jej otoczki umiejscowione były na oczekiwanej przez pacjentkę wysokości. Implanty umieszcza się pod mięśniem piersiowym, w zależności od oczekiwanych efektów i budowy anatomicznej pacjentki. Podczas operacji usuwa się również nadmiar wiotkiej skóry i tkanki podskórnej. Skórę zszywa się śródskórnymi szwami wchłanialnymi które nie wymajają późniejszego usuwania. Precyzja oraz dobór odpowiedniej techniki szycia sprawiają, że blizna jest niewielka, a wraz z upływem czasu staje się niezauważalna.

Niektóre techniki operacyjne podniesienia piersi mogą wpływać na pracę gruczołów piersiowych.

POBYT W KLINICE

Po operacji pacjentki pozostają w klinice 2 doby. 

PRZEBIEG POOPERACYJNY

Po zabiegu zakładane są opatrunki oraz specjalny biustonosz pooperacyjny, który pomaga ukształtować ostateczny wygląd piersi. W pierwszych dniach po operacji może pojawić się osłabienie, obrzęk i siniaki na skórze. Konieczne są zwykle 2-3 wizyty w celu zmiany opatrunków. Pierwsze efekty są widoczne po około 4 tygodniach. Zagojenie rany następuje po około 12-14 dni. Przez miesiąc pacjentka powinna nosić biustonosz modelujący. Uprawianie sportu możliwe jest po 2-3 miesiącach, a opalanie po 6 miesiącach od operacji. Należy również unikać wysokich temperatur np.: nadmiernego nasłonecznienia i korzystania z solarium w okresie 6 miesięcy po operacji.