Przeszczep włosów efekty w klinice Dr Sirek

Przeszczep włosów

S.A.F.E.R. - trwały, naturalny rezultat, brak blizn, gwarancja bezpieczeństwa i najwyższej jakości

Na czym polega przeszczep włosów? Jakie są efekty przeszczepu włosów?

Transplantacja włosów polega na przeniesieniu mieszków włosowych w miejsca, gdzie pojawiło się łysienie. Przeszczep wykonuje się w celu odtworzenia owłosienia na skórze głowy, na brwiach, brodzie, wąsach i klatce piersiowej. Ponadto umożliwia odtworzenie owłosienia na bliznach pooparzeniowych, pourazowych, pooperacyjnych oraz po naświetlaniu rentgenowskim.
Zobacz efekty przeszczepu włosów

Czym jest S.A.F.E.R.?

S.A.F.E.R. (Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation) jest wysokiej jakości urządzeniem, umożliwiającym szybką, nieinwazyjna i bezpieczną transplantację włosów. Pozwala na przeszczepy pojedynczych mieszków włosowych. Transplantacja dokonywana jest poprzez staranną selekcję, dokładne pobranie mieszków włosowych oraz ich precyzyjne wszczepienie w mikronacięcia na skórze. Do przeszczepu mogą być wykorzystane mieszki włosowe nie tylko z głowy, ale także z brody, klatki piersiowej, ramion, nóg. Zabieg przeprowadza się sterylnych warunkach, w znieczuleniu miejscowym. Transplantacja włosów metodą S.A.F.E.R. zapewnia trwałe, naturalne efekty, bez ryzyka odrzucenia przeszczepug i długiego okresu rekonwalescencji. Jest także dobrym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy mieli wcześniej przeszczep wykonywany metodą STRIP czy FUE. Podczas jednego zabiegu możliwe jest podanie maksymalnie do 1000 graftów (w zależności od jakości włosa).  Dokładna ilość ustalana jest podczas wizyty.

Przeszczep włosów efekty

Sprawdź efekty przeszczepu włosów za pomocą technologii S.A.F.E.R.!

http://www.klinikasirek.pl/pl/zabiegi/przeszczep-wlosow-safer/galeria/galeria-przedpo

 

Wskazania do zabiegu

 • łysienie androgenowe u mężczyzn,
 • łysienie androgenowe u kobiet,
 • łysienie pourazowe,
 • łysienie po oparzeniach,
 • łysienie po napromienianiu,
 • łysienie spowodowane stanami zapalnymi skóry – po ich wyleczeniu,
 • blizny pooperacyjne,
 • uzupełnienie zabiegów rekonstrukcyjnych skóry owłosionej głowy,
 • ubytki owłosienia w okolicy brwi, rzęs, wąsów i brody,
 • ubytki owłosienia okolicy łonowej,
 • rekonstrukcja owłosienia klatki piersiowej.

Przebieg zabiegu

Włosy pobiera się głównie z paska skóry potylicznej, czyli obszaru wielkości około 3-4 centymetrów. Przed pobraniemprzycina się je do długości około 1 mm, dezynfekuje obszar biorczy i znieczula miejscowo roztworem lidokainy. Specjalna sonda zagłębia się w skórę na głębokość 1 mm i wydobywa z niej włosy poprzez podciśnienie. Na powstałe w wyniku pobrania niewielkie ranki, nakładany jest opatrunek. Po maksymalnie tygodniu, obszar biorczy jest całkowicie zagojony. Zazwyczaj skóra goi się bez pozostawienia śladów bliznowacenia, w niektórych, rzadkich przypadkach powstają mikroskopijne blizny. Na obszarze przeszczepu wykonuje się mikro nakłucia, w które  pneumatyczne głowice  „wstrzeliwują” pobrane włosy. Po zabiegu skóra pokryta jest drobnymi strupkami.