Dr n. med. Janusz Sirek prof. AŚ | Prof Sirek | MedCosmetic

Dr n. med. Janusz Sirek prof. AŚ

specjalista chirurgii plastycznej

W 1981 r. ukończył studia na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Pracował jako asystent w Klinice Kardiochirurgii w Zabrzu u prof. Paliwody oraz w Klinice Chirurgii Ogólnej w Bytomiu u prof. Szyszki.

Od 1984 r. był zatrudniony na Oddziale Chirurgii Plastycznej w Zabrzu. W 1984 r. zdał egzamin specjalizacyjny I stopnia z zakresu chirurgii ogólnej, a cztery lata później egzamin specjalizacyjny z zakresu chirurgii plastycznej pod kierownictwem dr n. med. Adrianny Oleszyckiej. W 1997 r. uzyskał stopień doktora nauk medycznych. W latach 1988-1999 pracował jako zastępca ordynatora Oddziału Chirurgii Plastycznej w Szpitalu Górniczym w Sosnowcu.

Od 1990 r. jest właścicielem Kliniki Chirurgii Plastycznej oraz Szpitala Chirurgii Małoinwazyjnej i Rekonstrukcyjnej w Bielsku-Białej. Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej i Rekonstrukcyjnej Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej ESPRAS, Międzynarodowego Towarzystwa Estetycznej Chirurgii Plastycznej ISAPS, Międzynarodowej Konfederacji Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej  i  Estetycznej IPRAS, Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Regeneracyjnej ISPRES

Uczestniczy w licznych krajowych i międzynarodowych sympozjach i konferencjach. Od listopada 2010 r. pełni funkcję  konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chirurgii plastycznej w województwie śląskim. W lipcu 2014 r. został nominowany Narodowym Sekretarzem ISAPS w Polsce.