Labioplastyka | Prof Sirek | MedCosmetic

Labioplastyka

Intymne piękno i komfort Twojego ciała

Zbyt duże lub niesymetryczne wargi sromowe są nieestetyczne oraz mogą być przyczyną dolegliwości związanych z codziennym funkcjonowaniem. Zabieg labioplastyki polega na zmniejszeniu warg sromowych mniejszych i ich modelowaniu.

PRZYGOTOWANIE DO OPERACJI

Przed operacją niezbędna jest konsultacja z chirurgiem plastycznym, podczas której lekarz omawia z pacjentką przebieg zabiegu, możliwe do uzyskania rezultaty i ewentualne komplikacje którą mogą się pojawić po operacji. Po kwalifikacji odbywa się konsultacja anestezjologiczna, podczas której lekarz zleca wykonanie podstawowych badań krwi i serca (grupa krwi, morfologia, OB, EKG i inne). W dniu operacji po przyjęciu do kliniki lekarz prowadzący rozmawia z pacjentem i ostatecznie kwalifikuje do wykonania zabiegu.

ZNIECZULENIE

Labioplastyka może być przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym w zależności od preferencji pacjentki.

PRZEBIEG OPERACJI

Podczas zabiegu chirurg likwiduje przerost i asymetrię warg sromowych mniejszych. Celem procedury chirurgicznej jest znaczna redukcja lub zmiana kształtu fałd śluzówki otaczających wejście do pochwy (warg sromowych). Zabieg trwa ok. 1 godziny. 

POBYT W KLINICE

Jeśli zabieg został przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym pacjentka zostaje na 1 noc w klinice. W przypadku zabiegu w znieczuleniu miejscowym może opuścić klinikę już po kilku godzinach.

PRZEBIEG POOPERACYJNY

Wizyta kontrolna w klinice powinna mieć miejsce po ok. 7 dniach. Do całkowitej aktywności ruchowej pacjentka powraca po kilku dniach, okres gojenia się rany i ustąpienie obrzęku wynosi ok. 14 dni. 

WIZYTY KONTROLNE

Pacjenci zgłaszają się na wizyty kontrolne po 6 tygodniach i 6 miesiącach po operacji.