Ginekomastia | Prof Sirek | MedCosmetic

Ginekomastia

Pożegnaj wstydliwy problem

Ginekomastia to jedno- lub obustronne nadmierne powiększenie gruczołów piersiowych u mężczyzn. Operacja ma na celu odtworzenie prawidłowego wyglądu klatki piersiowej poprzez usunięcie nadmiaru tkanki gruczołowej i tłuszczowej. 

PRZYGOTOWANIE DO OPERACJI

Przed operacją niezbędna jest konsultacja z chirurgiem plastycznym, podczas której lekarz omawia z pacjentką przebieg zabiegu, możliwe do uzyskania rezultaty i ewentualne komplikacje którą mogą się pojawić po operacji. Po kwalifikacji odbywa się konsultacja anestezjologiczna, podczas której lekarz zleca wykonanie podstawowych badań krwi i serca (grupa krwi, morfologia, OB, EKG i inne). W dniu operacji po przyjęciu do kliniki lekarz prowadzący rozmawia z pacjentem i ostatecznie kwalifikuje do wykonania zabiegu.

ZNIECZULENIE

Operację  ginekomastii przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. 

PRZEBIEG OPERACJI

Podczas operacji chirurg dokonuje cięcia wokół otoczki brodawki i usuwa nadmiar tkanki gruczołowej. Jeśli jest to wskazane, może również odessać tkankę tłuszczową. Precyzja oraz dobór odpowiedniej techniki szycia sprawiają, że blizny są niewielkie, a wraz z upływem czasu stają się niezauważalne. Zabieg trwa około 1,5 godzin.  W czasie operacji zakładane są dreny.

POBYT W KLINICE

Pacjenci pozostają w klinice 2 doby. W indywidualnych przypadkach hospitalizacja może trwać do 4 dni.

PRZEBIEG POOPERACYJNY

W pierwszych dniach po operacji może wystąpić bolesność, obrzęk, zasinienie skóry oraz ogólne osłabienie. Konieczne są 2-3 wizyty w klinice w celu zmiany opatrunków i usunięcia szwów. Wskazane jest, aby powrót do codziennych aktywności nastąpił po minimum 14 dniach rekonwalescencji. Efekty widoczne są już w pierwszych dniach po zabiegu, ale ostateczny rezultat utrwala się po ok. 4 tygodniach. Przez okres dwóch miesięcy należy zaniechać uprawiania sportu.

WIZYTY KONTROLNE

Pacjenci zgłaszają się na wizyty kontrolne po 6 tygodniach i 6 miesiącach od operacji.