Sztuka... nie tylko lekarska | Prof Sirek | MedCosmetic

Sztuka... nie tylko lekarska

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z malarstwem prof. Michała Klisia, którego dzieła prezentujemy w naszej klinice.

Aktualna ekspozycja jest częścią cyklu prezentacji dzieł artystów z regionu Podbeskidzia. Projekt powstał dzięki współpracy naszej kliniki z Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej. Cieszymy się, że w ramach tej inicjatywy możemy wspierać sztukę, jej twórców, a także propagujemy świadomość kulturalną.

Informacje o autorze:
Prof. Michał Kliś - artysta plastyk, rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, animator życia kulturalnego w województwie śląskim, urodził się w 1945 roku w Bielsku. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W latach 1993–1999 pełnił funkcję dziekana katowickiego Wydziału Grafiki, a w latach 1999–2001 prorektora ASP w Krakowie do spraw filii w Katowicach. W latach 2001–2005 był rektorem usamodzielnionej ASP w Katowicach, a w latach 2010–2015 członkiem Polskiej Komisji Akredytacyjnej. W roku 2005 otrzymał Nagrodę Indywidualną Ministra Kultury za wybitne osiągnięcia artystyczne, dydaktyczne i organizacyjne oraz Medal Komisji Edukacji Narodowej, a także Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W 2013 roku otrzymał godność Kawalera Srebrnej Laski z Czerwoną Różą od kapituły Towarzystwa Przyjaciół Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W roku 1995 uzyskuje tytuł profesora w zakresie sztuk plastycznych, a w roku 2000 tytuł profesora zwyczajnego.

Prof. Michał Kliś uznawany jest za wybitną postać w środowisku artystycznym Śląska. O uznaniu, jakim się cieszy, świadczą m.in. wysokie nagrody za działal­ność kulturalną przyznane mu w latach poprzednich przez prezydentów Bielska-Białej i Katowic.

Jesteśmy przekonani, że niemal każdy z mieszkańców Bielska-Białej i okolic zetknął się z twórczością prof. Michała Klisia. Warto tutaj wspomnieć, iż artysta jest autorem powszechnie znanych grafik. Stworzył m. in. logotyp województwa śląskiego Śląsk Pozytywna Energia, czy firmy Aqua S.A.

Wystawa prac prof. Klisia znajduje się na parterze w budynku kliniki przy al. Armii Krajowej 180 (korytarz po lewej stronie). Informujemy, że istnieje możliwość zakupu prac artysty. Osoby zainteresowane uprzejmie prosimy o kontakt z Muzeum Historycznym w Bielsku-Białej.

Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej
www.muzeum.bielsko.pl
tel.: 33 817 13 61
ul. Wzgórze 16, 43-300 Bielsko-Biała