Nasi specjaliści na światowym kongresie ISAPS w Rio de Janeiro | Prof Sirek | MedCosmetic

Nasi specjaliści na światowym kongresie ISAPS w Rio de Janeiro

Dr n. med. Janusz Sirek oraz dr n. med. Tomasz Sirek wzięli udział w największym światowym kongresie estetycznej chirugii plastycznej. 

     22. Kongres International Society of Aesthetic Plastic Surgery - Międzynarodowego Towarzystwa Estetycznej Chirurgii Plastycznej, był niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem w branży chirurgii estetycznej na świecie. Tym razem odbył się w Brazylii w dniach 19-22 września 2014 r. Wzięło w nim udział blisko 2000 chirurgów plastyków. Wśród uczestników było także grono polskich reprezentantów, jednak dla naszego specjalisty dr n. med. Janusza Sirka, udział w wydarzeniu był wyjątkowy ze względu na pełnioną od lipca 2014 roku prestiżową i odpowiedzialną funkcję Narodowego Sekretarza ISAPS w Polsce.

     Podczas czterech intensywnych dni wykładów, prezentacji i obrad omawiane były różnorodne zagadnienia chirurgii estetycznej, przedstawiono również trendy w zakresie technik operacyjnych. Udział w kongresie był także dla naszych specjalistów okazją do ciekawych spotkań, wymainy doświadczeń i wielu inspirujących rozmów z chirugami z całego świata.

     Gościem honorowym był Ivo Pitanguy - Brazylijczyk, światowej sławy lekarz i jednocześnie pionier współczesnej chirugii plastycznej. Podczas swojego przemówienia zwrócił szczególną uwagę na istotę dążenia do piękna  – „Czuć się pięknym to być w zgodzie z własnym wyobrażeniem o sobie samym i każdy ma do tego prawo. Każdy człowiek instynktownie chce być podobny do innych. Cierpienie z powodu wyglądu jest nadzwyczaj dotkliwe. Najmniejsza wada może być jego źródłem. Byłoby okrucieństwem nie zaradzić temu.“

     Tym samym podkreślił rolę i misję, jaką pełnią chirurdzy plastycy, określając ich mianem „artystów istot żywych ich ciała i duszy“. Swoje wystąpienie podsumował dodając, że „ludzie żyją coraz dłużej, dlatego powinniśmy czuć się komfortowo z tym, kim jesteśmy i jak wyglądamy...“