Zabieg Radiesse | Prof Sirek | MedCosmetic

Zabieg Radiesse

Przywraca urtraconą objętość skóry i stymuluje naturalną produkcję kolagenu

Radiesse to innowacyjny wypełniacz poprawiający objętość skóry, który cechuje wysoka skuteczność i bezpieczeństwo. Redukuje zmarszczki, modeluje kontur twarzy, odmładza dłonie. Efekty jego zastosowania są natychmiastowe i utrzymują się przez długi czas, dzięki pobudzeniu naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze.

Radiesse

Radiesse jest wypełniaczem czasowym, ulega całkowitemu rozpuszczeniu i wchłonięciu. Jego unikalna receptura jest w 100% biokompatybilna i nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego, dlatego nie wywołuje reakcji alergicznych. Głównym składnikiem preparatu przeznaczonego do zabiegu jest hydroksyapatyt wapnia, tworzący zawiesinę w żelu celulozowym zawierającym wodę i glicerol. Zabieg jest w pełni bezpieczny dla skóry, co potwierdzają liczne badania kliniczne.

ZABIEG

Idealna redukcja zmarszczek jest osiągana poprzez uzupełnienie objętości skóry. RADIESSE™, to jedyny wypełniacz, który natychmiast nadaje skórze objętości i redukuje oznaki starzenia się skóry. Preparat składa się z mikrocząsteczek wapnia i specjalnej matrycy żelowej. Zabieg Radiesse stymuluje naturalne procesy odnowy skóry. Po wchłonięciu zaaplikowanego żelu przez makrofagi (około 4 miesiące) pobudzone przez substancję aktywną fibroblasty produkują nowy kolagen. Jego produkcja odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, który tworzy w tkankach rodzaj „rusztowania” i stymuluje produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra staje się gęstsza, a jej struktura wyraźnie się poprawia. Efekt zabiegu utrzymuje się przez około 12 miesięcy lub dłużej. 

OKOLICE ZASTOSOWANIA

Zabieg Radiesse jest stosowany w:

  • modelowaniu policzków
  • wypełnianiu okolic kości jarzmowej oraz linii żuchwy
  • likwidacji bruzd nosowo — wargowych
  • usuwaniu zmarszczek
  • odmładzaniu dłoni

EFEKTY

RADIESSE przywraca objętość skórze oraz naturalne kontury twarzy. Dzięki delikatnemu modelowaniu znikają głębsze zmarszczki i obwisłe, zapadłe policzki. Po zabiegu skóra jest bardziej elastyczna, gładsza, naturalnie odmłodzona.

Częstotliwość zabiegów

Efekty zastosowania Radiesse pojawiają się po wykonaniu zabiegu.  Po 3-4 miesiącach zalecana jest konsultacja lekarska, w celu dokonania oceny stanu skóry. Jeśli istnieje taka potrzeba, wykonuje się zabieg uzupełniający.