Terapia przeciwtrądzikowa | Prof Sirek | MedCosmetic

Terapia przeciwtrądzikowa

Metoda Acnelan - Przełom w zwalczaniu trądziku!

Acnelan jest obecnie najbardziej kompleksową kuracją przeciwtrądzikową, która skutecznie leczy zmiany trądzikowe o różnej etiologii i stopniu nasilenia, eliminuje powikłania takie jak: blizny potrądzikowe i przebarwienia pozapalne oraz zapobiega powstawaniu i rozwojowi nowych zmian. 

zabieg

Acnelan to nowa, rewolucyjna metoda leczenia trądziku. Opatentowany kompleks substancji aktywnych - m.acne complex (kwas salicylowy, kwas migdałowy, kwas szikimowy i sodium lepargilate)zwalcza wszystkie elementy patogenezy trądziku, wykazuje działanie antyseptyczne i bakteriobójcze, leczy stany zapalne, oczyszcza pory, redukuje ilość i wielkość zaskórników, złuszcza martwy naskórek, reguluje sebum oraz niweluje przebarwienia.

częstotliwość

Pełna terapia składa się z zabiegu gabinetowego oraz uzupełniającej kuracji domowej. Profesjonalna terapia składa się z 3 zabiegów powtarzanych co 15-21 dni, w zależności od zaleceń specjalisty, który ocenia stopień wrażliwości skóry. W szczególnych przypadkach można wykonać 2-3 sesje zabiegowe w ciągu roku. W pielęgnacji domowej Acnelan podstawą jest stosowanie kremu Acne One, zawierającego m.acne complex oraz substancje o działaniu keratolitycznym, seboregulującym oraz przeciwbakteryjnym. 

Przed zabiegiem

W okresie 3 tygodni przed zabiegiem nie należy wykonywać zabiegów złuszczających (dermabrazja, mikrodermabrazja, peelingi chemiczne). W okresie 5 dni przed zabiegiem nie należy stosować substancji aktywnych o działaniu podrażniającym skórę, nie należy poddawać się zabiegom depilacji i koloryzacji włosów. Mężczyźni nie powinni golić się minimum 24 godziny przed zabiegiem. Nie należy korzystać z solarium i eksponować skóry na działanie promieniowania słonecznego.

PO zabiegu

Przez 48h po zabiegu należy bezwzględnie unikać korzystania z sauny, basenu, ekspozycji na światło słoneczne i na sztuczne źródła światła. Przez 15 dni po zabiegu nie można poddawać się zabiegom depilacji. Zabiegi iniekcyjne można wykonać najwcześniej po tygodniu od zakończenia terapii.