linerase | Prof Sirek | MedCosmetic

linerase

NOWA GENERACJA BIOAKTYWNEGO ATELOKOLAGENU

Atelokolagen Linerase to optymalny biomateriał do rekonstrukcji i odbudowy skóry tkanki łącznej skóry właściwej, wywołuje optymalne warunki fizjologiczne do wytwarzania nowego kolagenu oraz nowych naczyń włosowatych .Zapewnia naturalną regenerację i przywraca skórze jej naturalną strukturę. 

 

Zabieg

Zabieg przeznaczony jest dla każdego kto ukończył 25 r.ż. w celach profilaktycznych. Wówczas zabieg wykonuje się raz na 3-6 miesięcy. Terapia lecznicza obejmująca 3 do 4 zabiegów i przeznaczona jest dla osób bez względu na wiek, które zaobserwowały u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry widoczne jako: wiotkość skóry, drobne zmarszczki zlokalizowane wokół oczu, ust, szyi, dekolcie, rąk. Wyjątkowo dobre rezultaty osiąga się w leczeniu uszkodzeń skóry typu: rozstępy, blizny potrądzikowe i zanikowe, regeneracja i odbudowa podrażnionej i uszkodzonej skóry.

Procedura przypomina klasyczną mezoterapię. Przed podaniem preparatu nakładamy maść znieczulającą. W czasie jednej sesji ostrzykuje  się skórę twarzy, szyi i dekoltu. Preparat jako silny stymulator kolagenezy podaje się co 2-3 cm, zatem ukłuć jest znaczniej mniej niż podczas mezoterapii. Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie i ewentualnie małe siniaki Wszelkie niedogodności utrzymują się kilka dni.

Zabiegów LINERASE nie łączy się w czasie tej samej sesji zabiegowej z zabiegami laserowymi, głębokimi peelingami chemicznymi oraz dermabrazją. Wymienione procedury można wykonać zachowując 14 dniowy odstęp.

Częstotliwość zabiegów

Ilość i częstotliwość zabiegów jest indywidualnie określana przez lekarza. Orientacyjna ilość i częstotliwość zabiegów to: Profilaktycznie 1 zabieg co 3 do 6 miesięcy. U Pacjentów do 40 r.ż. zaleca się wykonanie 3 zabiegów co 14 dni. Po 40 r.ż. terapia obejmuje 4 zabiegi co 14 dni.

Właściwości

 

  • Wspomaganie biorewitalizacji przede wszystkim skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, a także całego     ciała
  • Regeneracja tkanki łącznej skóry właściwej
  • Poprawa elastyczności i sprężystości skóry
  • Zmniejszenie oznak starzenia się skóry –redukcja zmarszczek
  • Leczenie blizn zanikowych, rozstępów
 
 

Efekty

Pierwsze efekty widoczne jako: napięcie skóry, rozświetlenie i złagodzenie podrażnień mogą pojawić się już po 7 dniach i narastają przez cały czas trwania terapii. Pełny efekt leczenia (napięcie, zagęszczenie, pogrubienie wiotkiej skóry, wypełnienie drobnych zmarszczek i ubytków skóry) uzyskujemy w czasie 4 tygodni od zakończenia terapii. Utrzymuje się on przez ok. 12 miesięcy. Wówczas zalecana terapia podtrzymująca obejmująca 1 zabieg na kwartał.